:: آشنایی با انجمن اخبار سمینارها و کارگاهها جوایز کمیته ها کتابهای اعضا موزه انجمن آلبوم تصاویر مراکز مرتبط ::
:: کتابهای تازه چپ شده اعضا: ::
فارماکولوژی سیستم عصبی خودکار و اتاکوییدها
مولف دکتر حسین جعفری مترجم
ناشر حیدری تاریخ انتشار 1395
نوبت چاپ تعداد صفحات
قیمت پشت جلد ارسال کننده admin
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

AWT IMAGE

مقدمه کتاب:

فارماکولوژی اتونوم در حکم یک پایه درسی است. برای فراگیری سایر مباحث فارماکولوژی از جمله:

-CNS pharmacology
-CVS pharmacology
-Endocrine pharmacology 
-Autacoid pharmacology
-Clinical pharmacology
-Immuno pharmacology  
-Psycho pharmacology
-Medical Toxicology 

اتیولوژی و درمان بسیاری از بیماری ها در این بخش ریشه دارد و یادگیری آنها بستگی به تسلط افراد در جزییات و ظرافت های اتونومیک فارماکولوژی دارد.
در تمامی کتب معتبر فارماکولوژی قبل از ورود به بررسی داروها بخش اتونوم تعریف شده است. بدون تردید اگر دانشجویان این بخش را به خوبی یاد بگیرند آموزش و یادگیری سایر مباحث بسیار آسان خواهد شد.
اتاکوییدها نیز به نوبه خود بسیار حائز اهمیت هستند چرا که این مبحث نیز پایه ایست برای یادگیری بسیاری از بیماری ها، داروها و جریان های روزمره و..... به عنوان مثال مطالعات اخیر حاکی از آن دارد که اگر هیستامین در سلول های مغزی ساخته و آزاد نگردد مدیا تورها و واسطه های عصبی چون استیل کولین، دوپامین، گابا، آدرنالین و ... عمل نخواهند کرد. در اتیولوژی و درمان بسیاری از بیماری
ها نظیر پارکینسون، آلزایمر، جنون، افسردگی، میگرن، بیماری های اضطرابی این واسطه های عصبی نقش دارند. در بیماری های التهابی، آسم، واکنش های آلرژیکی، درد و تب اتاکوییدها نقش بسزایی دارند. در خانم ها قاعدگی، تخمک گذاری، حاملگی، سقط جنین و زایمان بخشی از اتاکوییدها تاثیر گذار هستند.

تجربه سالهای اخیر و بسیاری از همکاران در کلاسهای مختلف این واقعیت را نشان میدهد که بسیاری از دانشجویان برای امتحان و گذر از دوره آموزشی مربوط فرصت مطالعه کتب جامع را ندارند. آنها کم حوصله هستند و فرصت محدود را مطرح می نمایند و خلاصه به دقیقه نود فکر می کنند و متاسفانه شب امتحانی هستند. بر این اساس این کتاب و کتب قبلی با اتکا بر مطالب خیلی مهم نوشته شده اند و برای ارائه بهتر مطالب مهم light High شده و از تصاویر رنگی برای فهم بهتر کمک گرفته شده است. ما بشتر به مبانی و کلیات تاکید نموده ایم و بجز چند داروی مهم به تشریح داروها نپرداخته ایم. بدیهیست که اگر دانشجویی مانند دانشجوی پرستاری برای کار حرفه ای خود نیازمند اطلاعات دقیق و جزیی در مورد دارویی باشد بایستی به کتب مرجع و فارماکوپه‌ها مراجعه نماید. در پایان هر بخش سوالات تشریحی و آزمون تستی گنجانده شده است. در پایان از مدیریت محترم انتشارات حیدری ناشر کتب علوم پزشکی و سیده مریم حیدری مدیر محترم تولید که در چاپ این مجموعه نهایت همکاری را داشته‌اند صمیمانه تشکر نمایم.  

                                                                                                       دکتر حسین جعفری

برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 20 queries by YEKTAWEB 3877